פייסבוק LITE

פייסבוק לייט ומסנג'ר לייט - תנו אוויר לסמארטפון שלכם

אם יש לכם אפליקציית פייסבוק מותקנת על הסמארטפון, אולי שמתם לב שחיי הסוללה שלו מתקצרים משמעותית מאז ההתקנה שלה. אולי שמתם לב שהאפליקציה של פייסבוק גם שוקלת הרבה ואוגרת המון מידע בטלפון – מה שמביא לסתימה מהירה של נפח האיחסון של הטלפון… 

טוב, אז יש לי חדשות טובות בשבילכם. כי אם אני מסתכל על עצמי, אני מגלה שאני משתמש לא מעט בפייסבוק וכאחד ש"קורע" את הטלפון בשימוש היומיומי חיפשתי תמיד טלפונים עם חיי סוללה ארוכים – כדי שלא אצטרך להסתובב עם מטען כל היום. 

ואז זה קרה. שיטוט אקראי בחנות האפליקציות של אנדרואיד הביא לפני גירסאות lite של פייסבוק ושל תוכנת המסרים שלה – מסנג'ר. הגירסאות האלה שוקלות פחות, שומרות פחות מידע על המכשיר, צורכות פחות סוללה ומכרסמות פחות נפח נתונים על המכשיר. 

אוקיי, אז למה בכלל לעשות אפליקציה כבדה ואפליקציה קלה? שאלה טובה שגם אני שאלתי אבל לא ממש הבנתי את התשובות שמסתובבות אי שם. ישנן אפשרויות שחסרות באפליקציות הלייט. למשל, בפייסבוק לייט אי אפשר להוסיף מיקום חדש למפות פייסבוק (אם בכלל ידעתם שזה אפשרי). במסנג'ר לייט לא מצאתי הבדלים בכלל. כנראה שאני לא משתמש בכל הפיצ'רים של התוכנות האלה. 

אז בשורה התחתונה: 
אתם בסה"כ יכולים להסיר את הפייסבוק מהסמארטפון ולהתקין את פייסבוק לייט (הנה קישור פה) ואם אתם משתמשים במסנג'ר לייט אז הנה הקישור פה

 אהבתם? השתמשתם? שתפו, ואם יש לכם הערות אשמח לקבל תגובות. 
פייסבוק לייט ומסנג'ר לייט